رئیس اتحادیه ی موسسه خیریه آلمانی بنام Markus Dewender دکتور دکتور مارکوس دفنتر

            اطفال به ما نیاز دارند" میباشد  "  Kinder brauchen uns  

این اتحادیه سالانه ده ها و صد ها طفل و نوجوان افغانی را از فامیل هایشان جهت تداوی جدا نموده و  به کشور آلمان برده و بعضی از آنها تا بحال هرگز به خانه های شان برگشتانده نشده اند

در حالیکه در قرارداد های این اتحادیه درج شده که اطفال موصوف بین سه تا شش ماه به کشورشان باز گشتانده خواهند شد  

 پنج قضیه را در افغانستان بررسی نموده است Report Muenchen برنامه ی تلویزیونی آلمانی

که اطفال شان بعد ازپنج سال هنوز هم به خانه هایشان برنگشته اند

این اطفال پس از تداوی به فامیل های آلمانی به فرزندی سپرده میشوند یا به مدارس مسیحی که کمتر از مدارس قران در پاکستان نیستند ، سپرده میشوند

آقای صادق نوابی که سابق به صفت معاون در این اتحادیه ایفای وظیفه مینمود افشا کرده است که آقای دفنتر این اطفال را که جهت تداوی از افغانستان به آلمان میآورد، دوباره برنمی گرداند و شایعاتی چون فروش این اطفال از طرف اتحادیه پخش نموده است در حالیکه کدام سندی از فروش در دست نمی باشد. آقای نوابی در مورد بیست ویک طفل و نوجوان افغانی که شاید هرگز دیگر به خانه هایشان بر نخواهند گشت ، در حالیکه اسناد در دست دارد، جرایم آقای دفنتر و اتحادیه وذکور را افشا نموده است.

فامیل های این اطفال تا بحال چندین بار شکایات خود را به مرجع های افغانی و آلمانی رسانده اند حتی اخطار های چون خودکشی در محوطه ی سفارت آلمان در کابل به مقامات داده اند ولی تا بحال هیچ بررسی صورت نگرفته است زیرا کار این اتحادیه مطابق به قوانین اساسی آلمان بوده و نظر به گفته های قاضی دولتی المان ( این تخلفات چون در افغانستان صورت میگیرد ما نمی توانیم آنرا پیگیری نمائیم) تنها دولت آلمان از دادن ویزه به اطفال از طریق این اتحادیه خود داری نموده است

آقای دفنتر که هر دوعناوین دکتورای خود را جعل کاری نموده خود را در افغانستان به صفت دکتور طب معرفی نموده و از این طریق اطفال و نوجوانان را به بهانه ی تداوی از فامیل های شان می رباید و با والدین بیسواد و کم سواد آنها قرار داد های را می بندد

جای بحث اینجا است که تا بحال شکایات و عرایض اتحادیه ها ، انستیتوت های آلمانی و افراد شخصی که از تخلفات این اتحادیه به خصوص آقای دفنتر به مراجع قانونی آلمان از سال های متمادی ارائه شده است ، هرگز مورد بازرسی و پیگیری قانونی نگردیده است گویا دولت آلمان آدم ربایی را قانونی میپندارد

 

2 October 2012    Report Muenchen برگرفته شده از برنامه تلویزیونی آلمانی بنام 

 

افغانستان/ چین - 

جمعه 22 ژوئن 2012

قرارداد نفت "آمو دریا" گامی دیگر در جهت وابستگی افغانستان به چین


این روزها درافغانستان موضوع فساد مالی در متن کشمکش های سیاسی داخلی قرا گرفته است. در حالی که حامد کرزی- رئیس جمهوری این کشور، دیروز در اجلاس فوق العاده قوای سه گانه ضمن اذعان به اوج گیری فساد مالی و اداری در افغانستان، از کشورها و شرکت های خارجی تقا ضا کرده است که با اعضای حکومت و وابستگان آنان هیچ گونه قرار دادی نبندند، رسانه ها از قرارداد مشترک استخراج نفت "آمو دریا" به وسیله شرکت "پترولیم دولتی چین CNPC " و شرکت نفت و گاز"وطن" خبر می دهند.

با توجه به آنکه شرکت نفت و گاز "وطن" بوسیله نزدیکان و خویشاوندان حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان اداره و کنترل میشود، این پرسش مطرح میگردد که چگونه می توان از مبارزه با فساد مالی و اداری سخن گفت، در حالی که اقارب و خویشاوندان در متن قراردادهای غیر شفاف، از جمله قرار داد استخراج نفت "آمو دریا" قرار دارند.

قرار داد استخراج نفت "آمو دریا" به شرکت چینی یاد شده و شرکت "وطن" اجازه استخراج 25 ساله در سه ساحه از حوزه نفت "آمو دریا" را می دهد.
میزان استخراج نفت خام در این قرار داد بیش از 160 میلیون بشکه بر آورد شده است.

یاد آور می شویم که تحقیقات انجام گرفته در سال 2006 میلادی بوسیله چند مرکز تحقیات زمین شناسی آمریکایی و آژانس توسعه افغانستان به وجود منابع قابل اهمیت نفت و گاز در شمال افغانستان پی برده است. بین سالهای 2009 تا 2011 میلادی این مراکز تحقیقات زمین شناسی آمریکایی، خصوصاٌ نتایج بدست آمده در سال 2006 را تأیید نموده است.
SGS  تحقیقات اخیر، مخازن نفت خام افغانستان که قابل بهره برداری می باشند را بیش از 1.5 میلیارد بشکه و منابع گاز این کشور را بیش از 36 میلیارد فوت مکعب بر آورد می کنند.

این تحقیقات، همچنین نشان می دهند که ذخایر عمده نفت و گاز افغانستان در شمال این کشور و در بستر و حوزه "آمو دریا"در شمال غربی و در حوزه مناطق مرزی بین افغانستان و تاجیکستان در شمال شرقی این کشور قرار دارند.

***

در باره استخراج نفت حوزه "آمو دریا" بوسیله یک کنسرسیوم متشکل از شرکت چینی CNPC وشرکت
نفت و گاز "وطن" که به خویشاوندان حامد کرزی تعلق دارد و اصولاً نقش فزاینده اقتصادی کشور چین در افغانستان گفتگویی انجام داده ایم با مصطفی دانش کارشناس و تحلیلگر مسائل افغانستان و منطقه.

مصطفی دانش اظهار میدارد که در واقع شرکت های خصوصی افغانستان هستند که به لحاظ ارتباطات دولتی خود و وجود منافع مشترک اعضای دولت و وابستگان آنان با این شرکت ها، قرار داد های بسیار پر ثمر را صاحب می شوند و برای بهره برداری با شرکت های خارجی اشتراک می کنند.

استخراج نفت حوزه "آمو دریا" بوسیله شرکت "وطن" و یک شرکت چینی متأسفانه مصادره قسمت عمده ای از ذخایر نفت و گاز کشور برای مدت 25 سال می باشد... 


 

 

فلسطين شصت و سه  سال زير چكمه اشغالگران

 

واژه فلسطین از زبان یونانی برای اولین بار در قرن پنجم قبل از میلاد به کار رفت.  یونانی ها به سرزمین   ( پلیستینا ) میگفتند. از آنجا  سرزمین  زمانی تحت یت یونان بوده بنام یونانی آن مرسوم شده بوده،  بعد در زبان عربی به ( فلسطین) تبدیل شده است. 

شهر بیت المقدس قدیم بر فراز یك تپه بنا گردیده و ازمكانهای مهم فلسطین است. كوه صهیون و كوه زیتون از شرق و غرب آن را احاطه كرده اند. 

كنعانیان نخستین اقوامی بودند كه از شبه جزیره عربستان به فلسطین آمدند و در این سرزمین سكونت گزیدند. آنان در فلسطین با آموریان و فلسطینیان در هم آمیختند كه پانزده قرن ادامه داشت. تاریخ فلسطین با نام انبیا آغاز میشود.       نام حضرت یعقوب، اسرائیل بود.  بنی اسرائیل فرزندان یعقوب بودند و حدود سیزده قرن قبل از میلاد اقتدار داشتند. در هنگام حكومت فرعون بر مصر و پیش از ظهور موسی(ع) جمعیت اسرائیلیان زیاد شد. 430 سال پس از ورود حضرت یعقوب به مصر، حضرت موسی(ع) قوم بنی اسرائیل را از سرزمین مصر به مقصد سرزمین موعود، به حركت درآورد.  پیمودن این مسافت چهل سال طول كشید.  حضرت موسی در این دوران طولانی از هدایت قوم فروگذار نكرد اما بنی اسرائیل بارها دست به طغیان و تجاوز زدند. پس از حضرت موسی(ع)، یوشع جانشین وی شد (حضرت یوشع بن نون از پیامبران بنی اسرائیل و از فرزندان افرائیم بن یوسف بود.) و بنی اسرائیل را از اردن عبور داد تا اینكه این قوم به شهرهای جدید رسیدند و دست به غارت و كشتار اهالی زدند. اما قوم فلسطین در مقابل آنان مقاومت كرد و سرانجام بنی اسرائیل را مغلوب ساخت. لیكن پس از جنگهای فراوان، مجدداً بنی اسرائیل قدرت گرفت و بر شهرها مسلط شدند.  

فلسطين سرزمينی عربی و اسلامی است، كه در قديم كنعان نام داشت، حدود 27024 كيلومتر مربع مساحت دارد كه درياي مديترانه در غرب، لبنان در شمال، سوريه و رود اردن در شرق و دريای سرخ و شبه جزيره سينا در جنوب و جنوب غربی آن قرار دارد. فلسطين سرزميني حاصلخيز و دارای آب و هوای معتدل است. اين منطقه محل ظهور پيامبران بزرگي چون عيسی (ع)، موسی (ع) ومحل عبور و زندگانی حضرت ابراهيم (ع) بوده است. اين سرزمين از نظر موقعيت سوق الجيشی بسيار حساس و پراهميت است و به مثابه پلی است كه كشورهای عربی، اسلامی آسيا را به آفريقا متصل ميكند. اين موقعيت ويژه جغرافيايی فلسطين را در طول تاريخ گذرگاه و نقطه تمركز بسياري از كشورها و تمدنهای پياپی 

تبديل كرده بود تا اينكه همراه با ساير سرزمينهای عربی، به كشوری با هويتی اسلامی و عربی تبديل شد.

 

مفهوم اسم اسراییل:

 

                                                                                                           اسرائيل از دو كلمه ( اسرا) به  معنی(عبد) و ( ئيل) به معني (الله) يعني ( بنده خدا) تشكيل شده كه

 

 منظور از اين كلمه اسم حضرت يعقوب (ع) پدر حضرت یوسف (ع) است.

 

                                                                             مفهوم صهیونیسم 

 

                                              صهیون در زبان عبری به معنای  پر آفتاب یا  و نیز نام ی در جنوب غربی بیت المقدس است.  صهیون زادگاه و آرامگاه داوود (ع) و جایگاه سلیمان نبی (ع) بود. گاه این واژه به معنای شهر قدس، شهر برگزیده، شهر مقدس آسمانی به  میرود.

                                                                                     صهیونیست درلغت به معنی دلباخته  صهیون میباشد

 

 صهیونیسم  گروهی است  طرفدار سلطه و نفوذ یهودیان بر اقوام و ملل دیگرند. نهضتی  از اواخر قرن نوزدهم به منظور ایجاد میهن یهودی در فلسطین پدید آمد. 

 

 

رژیم اشغالگر اسرائیل در سال 1948 میلادی در خطه ی شخصی و آبایی فلسطینیان تاسیس شد. دوره تاریخی قبل از تاسیس آن به تلاش‌های آرمانی یهودیان به (بازگشت به سرزمین‌های مقدس) برمیگردد  در جهت بازگشتن اقوام یهودی به سرزمین اسرائیل انجام گرفته است.

این اقوام از حدود دو هزار سال پیش، از قسمت‌هایی از این سرزمین رانده شدند، همواره تلاش‌هایی را برای بازگشتن به این منطقه انجام داده‌اند. اوج این تلاش‌ها در دو سده اخیر با همیاری و ی امری و انگلیس و با  گیری جنبش صهیونیسم منجر به تاسیس () اسرائیل شد.

در قرن نوزدهم (عشاق صهیون) با هدف ایجاد ی  روحانی جهت نشر عقاید و فرهنگ یهودی در سرزمین صهیون یل شد. بنابراین دیدگاه، صهیونیست به ی اطلاق میشود  به عشق صهیون  زندگی دنیا شده و با زندگی رهبانی و  زندگی مادی به برگزاری  نماز و مراسم گوناگون در آن  مقدس می پردازند

 

  بدین جهت مهاجران یهود وقتی در صهیون استقرار مییافتند  نمی و امور زندگی شان از طریق صدقه های اقلیت های یهودی  از  جهان بر آنها میفرستادند تأمین میشد و زندگی در فلسطین ی عمل معنوی به شمار میرفت و نه ی  دنیوی،  از نظر آنان پاداش آنهم در آخرت خواهد بود؟
اما پس از رنسانس و در قرون هفدهم و هجدهم به مرور زمان، صهیونیسم سیاسی متولد شد و به اشاعه و ترویج نگرش های نژاد پرستانه، مبنی بر برتری و رجحان قوم یهود بر سایر اقوام و تمامی انسانها مبادرت . این تبلیغات سبب شد در اواخر قرن نوزدهم واژه صهیونیست به ی اطلاق شود  یهودیان را نژاد اصیل و قوم برتر میدانستند؟  و معتقد بودند  خداوند بنی اسرائیل را بر سایر ادیان برتری داده و یت بر  زمین را به آنان واگذار نموده است...؟   

 

صهیونیست های سیاسی با این نگرش نژادی و برتری طلبی های قومی، سرزمین فلسطین را (ارض موعود) قلمداد  و خواستار  گیری ملت یهود و ایجاد دولت بنی اسرائیل در ارض موعود شدند. بنابراین در اواخر قرن نوزدهم نام فلسطین را به اسرائیل تغییر دادند و یهودیان را به مهاجرت به فلسطین تحت نام سرزمین موعود ترغیب و تشویق  و  پس از گذشت سال ها از اعلام موجودیت رژیم صهیونیسم جهانی، این واژه مصداق بارز نژاد پرستی، اشغال گری، تجاوز، ظلم، ستم، بیداد، استثمارگری، زورگویی، فریب ی و غصب سرزمین های متعلق به سایر  و استعمار و سلطه گری میباشد. 

 

یهودیان اولین ساکنین فلسطین نبودند بلكه زمانی بسيار طولانی، قبل از اين كه آنها به اين سرزمين بيايند فلسطين دارای سكنه بود، بل از سابقه و تمدن ده هزار ساله برخوردار بود،  كه قدمت بيش از نه هزار ساله ( اريحا )، قديمی ترين شهر فلسطین شاهد همین واقعیت است.  اولين ساكنين شناخته شده فلسطين كنعانی ها بودند كه سه هزار سال قبل از ميلاد، در اين سرزمين سكنی گزيدند و مردمانی شهرنشين و دارای تمدنی پيشرفته بودند. آثار باستانی كشف شده در اين منطقه بر وجود انسان از صدها هزار سال پيش دلالت دارد. 

 

در داخل سر زمین اشغالی ( اسراییلی؟ ) چه میگذرد.

 

 حرکت روزنامه العرب چاپ لندن در یی از روزنامه هایش نوشت 

 پناهندگان فلسطينی به سمت سرحدات فلسطين اشغالی، رژيم صهيونيستی را نگران و وحشت زده كرده است.  تحليلگر این روزنامه نيز گفت كه پناهندگان فلسطيني اكنون به سمت ديوار سرحدی در حركت هستند و با در دست داشتن پرچم فلسطين بازگشت به روستاهايی را كه پدرانشان در سال 1948 از دست دادند، خواستار شده اند. وی گفت كه تصاوير انقلاب های مردمی، مصر، ليبی، سوريه، یمن، تونس، اردن و بحرین فلسطينی ها را به استفاده از سلاح بشری در كنار فعاليت سياسي گسترده در سراسر جهان تشويق كرد. وی هشدار داد كه اين سلاح تقريبا جديد، نیرو های نظامی اسرائيل را با مشكل روبرو ميكند زيرا ما در برابر دهها يا صدها هزار و يا يك ميليون تظاهرات كننده كاری نمی توانيم بكنيم و گرچه ميتوان به زور متوسل شد اما اين اقدام نيز بهای سنگین بين المللی را برای اسرائيل در پی خواهد داشت،  اسراییل و مردم ما از این بابت سخت سراسیمه و مضطرب هستند.

 

حقوق از دست رفته و فراموش شده فلسطينيان

 

در این مقاله دین و آیین شامل گفتارم نیست بل سخن از انسان، حق و حقیقت مخصوصآ حقوق از دست رفته و فراموش شده فلسطینی ها است.  آنچه را  مرور نمودید تاریخ است  گواهی میدهد نه من نه شما، فلسطین و یا اسراییل، و به هیچ عنوانی نتوان از آن چشم پوشی نمود.

حقوق:  بعضى از حقوق جزء حقوق فرد يا حقوق ملت خاص نيست، بلكه جزء حقوق انسانيت است، دفاع از حقوق انسانى از دفاع حقوق فردى و قومى مقدس تر است‏ و دفاع كردن از آنها نزد وجدان بالاتر است از دفاع حقوق شخصى، و اينها همان مقدسات انسانيت است و اصل دفاع از آنها دفاع از حق است. وقتى اصل (حق) است چه فرقى است ميان حق فردى و حق عمومى و انسانى، بلكه دفاع از حقوق انسانى مقدس تر است. مقدس ترين اقسام جهادها و مقدس ترين اقسام جنگها جنگى است كه به عنوان دفاع از حقوق انسانيت صورت بپذیرد.

روزگاری فلسطینی ها را تنها (قومی آواره) می شناختند. بعدها این تصویر كامل تر شد كه با رغم همه محرومیت ها و رنج ها، برای پس گرفتن تاریخ، فرهنگ و سرزمین خود كوشش میكنند.

    رفته رفته با بلند شدن ندای نویسندگان و شاعرانی چون غسان كنعانی و بیشتر دیگران معلوم شد كه فلسطینی ها برای خود ملتی تمام هستند، ملتی كه هرگز نمیتوان آنها را انكار كرد یعنی موجودیتی كه در تاریخ، فرهنگ و زبان و بالاخص جغرافیا تجسم پیدا میكند و برای تداوم حیات خود نهاد میسازد، مبارزه میكند و در كل بر وحدت و انسجام صفوف فلسطینی ها برای كسب حقوق از دست رفته شان تاكید می. 

                                                 تحلیلگر روزنامه العرب  بسیار خوب را در روزنامه خود  داده و آن ای از بودن، موجودیت و انقلاب هر روزه و سرانجام سیل خشم  مردم رنجدیده و دست تهی فلسطین خواب از چشمان نژاد پرستان اسراییلی ربوده است.  حقیقت همین است چون اسراییل با میل و رغبت خود با همیاری انگلیسها در خاور میانه جاگزین شدند نه ای زادگاه و سرزمین اجداد شان بوده باشد، از اینروست  در بیم هستند  خشم غضب آلود صاحب خانه با ایشان چه خواهد نمود.

 

خون ناحق دست از دامان قاتل بر نداشت     دیده باشی  های دامن قصاب را

 

قدر مسلم است  از جانبی انگلیس های جنای و فاشیست و از سوی دیگر امپریالیسم امری با نظام های جلاد و  شان و با ی  های قدرتمند دیگر از بدو پیدایش شان تا امروز بخاطر بقای خود و اسراییل جهان را اغشته با خون نموده اند. هر روز فریاد های جانسوز بلند است و دردش را ملت و  های ضعیفان بر دوش می. از جمله صد ها هزار جنایات فجیع آنان در جهان مثال بارز تصاویر را  میبینید از نوزادان افغانستان است  نا دیده و نا شنیده معلول پا بر بساط هستی میگذارند و اگر مدت عمر  درد معلول بودنش شانرا چه معصومانه بر دوش می   محافظان (صلح؟) قوای متجاوز، ستمگر و بی رحم ناتو و هم پیمانان شان از  ترین بمب های دارای یورانیوم ی در افغانستان استفاده مینمایند  بالای انسانها تآثیر بس ناگوار دارد.

 

 رنج قرن، جنایات فجیع امرییی های ددمنش،   نوزادان معیوب در افغانستان اندوهبار

از جانب دیگر بسیاری از خوردسالان هستند  هنوز نیاز مبرم و حتمی برای تربیت و سر پرستی دارند،  در اثر حملات انتحاری افراطیون سیه دل و جنایت پیشه طالبان یا در حملات بمب باران قوای درنده ناتو، پدر و یا مادر شانرا از دست میدهند.  مهمتر ای ریس جمهور این اطفال با همدلان و همیارانش (طالبان)  صلح را خواهان است؟   نهایت وقاحت و رسوایی حامد ی و همدستانش را بازگو مینماید.  حامد ی بیاد بیاورد  بخاطر فرزند دلبند سه ساله اش در نشست نهضت سواد آموزی در افغانستان در بیست و هشتم سپتمبر سال 2010 م در مقابل  های رسانه ها گریست و تمام دنیا وی را با آن حالت ذلت بار نگریستند.  ی بخاطر رنجهای بیشمار ملت افغانستان و اطفال معیوب و بی نوا  بریزد تا بداند ( درد ) یعنی چه ؟

بر گردم به اصل موضوع، اسراییلی ها از ملت  در طول تاریخ شان با سنگ چوپ و ابزار معمولی از سرزمین اصلی شان قاطعانه و مردانه وار دفاع نموده و مینمایند هراسان اند  مبادا در برابر تظاهرات گسترده  فلسطین و منطقه مواجه گردند... و آنگاه چه خواهند نمود.  با وصف  با مدرن ترین سلاح های عصر حاضر و نیروهای نظامی مجهز هستند. اما دزد، دزد است از ین صدایی میترسد  شاید اتفاق بیافتد. اسراییلی های نژاد پرست و  گر دزدان هستند  بدون دلیل و برهان ی را  تاریخ و هویت ملی دارد علنی و رسمی در اختیار خود قرار داده اند و الا اگر جایگاه اجداد شان بود چرا این همه بیم و وحشت دارند، چرا زندگی شان در میان شعله های ترس سپری میگردد؟ اگر حق با اسراییلی های خود بین است چرا در آسایش و آرامش مسیر زندگی شانرا طی نمی. 

 

استقامت رسای ملت فلسطین اسراییل را در اندوه عظیمی فرو برده  نه بودن بتوانند و نه رفتن،  در هر دو صورت شرمساری و رسوایی بیش برایشان نخواهد بود. عمریست  ندای بر حق فلسطینی ها بلند است و این جریانات خنجر برنده و زهرآلودیست  بر قلب بی رحم صهیونیست های متجاوز میزند. هر روز در مبارزات فلسطین انسانهای  مرگ یده میشود در عوض ملت فلسطین زندگی بی ننگ را بر مرگ با عزت ترجیح میدهند. 

 

جنایات رژیم صهیونیست 

 

آتش،  خون، آه، ناله، شیون و آواز جانسوز مردم فلسطین را  می شنود. سازمان های نام نهاد ملل متحد؟ یا حقوق بشر؟  بدون  هیچ .  بازی های طفلانه و سیاست های عجولانه امری انگلیس و  های اروپایی به وضاحت  و نمایان است، همین است  بهترین دست آورد برای زیست و بقای رژیم  و  صهیونیست است و بر علاوه ادعای دیگر طایفه نژاد پرست یهود اینست  سرزمین فلسطین را به رسمیت نمی شناسند  گویا ظلم در حق اسراییل است؟  در  اصلی ( پلستینیا، فلسطین) بیاری متجاوزین انگلیس و امری با متوسل شدن به خشونت در خاورمیانه رخنه  و اما امروز فلسطینی ها در سرزمین خود جای برای زیستن ندارند؟  اینست عدالت سازی انسانی اجتماعی و حقوقی (  اوباما،  نی ی، انگلا  دیوید  و .... )  برای جوامع بشری  از دید اینان سرنوشت ساز است.

 

حریف این صنوبر نیستی. هان ای تبر  برگرد

 

سید احمد ضیا نوری                                                                                                                اپریل 2012 م   سویدن 

 

 

 

 

 

واقعاتلفن همراه شما چقدر ارزش دارد ؟

 

 

بطور مثال دختری چهارده ساله مدرسه ابتدایی از روز اول مدرسه تا حالاچهار تلفن های همراه مختلف داشته که  هر سال با تبادله هزاز ها پیامک یا  SMS برای دوستان خود از آن کار میگیرد و به طور مشخص گفت الی دوازده ساعت در روز و هفت روز در هفته.

در اثنای که او از این تیلفون همرا استفاده میکند ، در فابریکه های تولید این موبایل ها ، کارگران تحت شرایط بدی کاری دوازده ساعت در روز و هفت روز در هفته مشغول کار اندتا شکم های خود و فامیل خویش را بتوانند سیر کنند.

کارگران که که وسایل الکترونیک دوست داشتنی ما را چون موبایل ، لپ تاپ و MP3 ها را در کشور های چون تایلند ، هند، مکزیک و چین تولید میکنند تحت شرایط بدی کاری و لمس نمودن مواد کیمیاوی بدون وسایل حفاظت مسموم میگردند ، روزانه تا حدود دو ایرو مزد میگیرند.

وقتی ما روزانه معلومات مورد نیاز خودرا یا گفتگو های تجارتی خود را با تیلفون های همراه انجام میدهیم ، باید هم بدانیم که برای استخراج مواد خام آن کارگران در افریقا جان های خودرا در اثر انفجار ماین ها به خطر انداخته اند تا ما بتوانیم پیامک بفرستیم.

با داشتن تیلفون های همراه بسیاری از جهات زندگی ما بهبود یافته اما نظریات کارکنان این کارخانه ها متفاوت اند:

در اثنائیکه جوانان ما با تیلفون همراه به تبادله عکس ها می پردازند Maew خانم بیست و هشت ساله هانکانگی تحت فشار کاری قرار دارد ومیتواند فقط سه بار در سال دختر هشت ساله خودرا ببیند.

وی روزانه دوازده ساعت بدون تفریح روز 4,5 ایرو مزد داردکه یک قسمت اش را برای فامیل خود میفرستد.

 

 

راه حل این مضعله :

 

شاید سوال کنید که چی میتوانیم در مقابل آن انجام دهیم ؟

 

عضویت درکمپین های بین المللی که میتوانند شرکت های تولید کننده را تحت تاثیر و فشار قرار داده تا شرایط کار بر کارگران را بهبود بخشیده و استخراج معادن طبق نورم و نرخ های بین المللی قراربگیرند.

یکی از نمونه های این موضوع همانا شرکتApple میباشد که قبلن برایتان نوشته بودم.

 

قبل از اینکه یک کمپیوتر یا تیلفون همراه جدید بخرید ، خوب فکر کنید که خرید آن برایتان حتمی است‌؟

 

در این مورد با دوستان و اعضای فامیل تان صحبت نمائید تا اهل سرمایه پی ببرد که مردم ،  که استفاده کننده اصلی کالا هایشان استند ، آگاه استند و این اعمال را تقبیح مینمایند.

 

یا اینکه میتوانید در مدرسه یا محل کارتان با کمک دوستان تان  پروژه های ازخود در این مورد طرح ریزی نموده و اجرا نمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 حقایقی کثیفی که برایش صنعت زیبایی میگویند

 

این مقاله فقط وجود فلزات سنگین و خطرناک در لوازم آرایشی را برملا نموده، در حالیکه بر اساس تحقیقات منتشر شده کاملا موثق در گذشته از وجود مواد شیمیایی بسیار خطرناک مانند بسفینول ای و فتالت که باعث اختلالات هورمونی  و جنسی، سرطان و دیگر بیماری های خانمانسوز میشوند مطلع شده بودیم، البته فقط کسانی که مطالب این وبلاگ را مطالعه میکنند از این خطرات با خبر میشوند، چرا که تمامی رسانه های فارسی زبان وابسته اجازه کنکاش و بحث در این مورد را ندارند. 

  این موضوع نه فقط به زنان و دخترانی که برای زیبا شدن از لوازم آرایشی استفاده میکنند، بلکه به همه کسانی که در مجاورت و تماس با این مواد خطرناک قرار میگیرند مربوط میشود. مخصوصا استفاده زنان باردار از اینگونه لوازم آرایشی تاثیرات مخربی بر جنسیت و سلامتی فرزندان شان ایجاد میکند.

 مهمتر از همه اینست که کمپانی های معتبر برای حفظ پرستیژ و نام خود در استفاده از اینگونه مواد خطرناک با احتیاط عمل میکنند زیرا از طرف سازمان های دولتی و هم غیر دولتی تحت کنترول قرار دارند، در حالیکه مارک های بی نام و نشان و عمدتا چینی که بازار های کشورهای فقیر را اشباع نموده اند آزادانه و بدون هیچگونه نظارت

وزارت بهداشت  مشغول انتشار سرطان و اختلالات جنسی و روانی  میباشند

بنا بر گزارش سایت ایماکس هلث، خط چشم ها و ساترها محتوی کادمیوم، پودرها و قرمز کننده ها حاوی نیکل، بریلیوم در برنزه کننده و سایه انداز پشت چشم و ریمل مژه و ابرو و فونداسیون ها حتّی محتوی آرسنیک میباشند

 

 

 

بطور میانگین، هر محصول محتوی چهار سم بود. در همه این موارد وجود سموم در روی بسته بندی درج نشده بود. ــ به این بهانه که اینها جزو ناخالصی ها هستند نه اینکه عمداً اضافه میشوند

مخصوصا، مارک معروف کلینیک، لورآل و کاور گرل پرفکت، محتوی 

آرسنیک، بریلیوم، کادمیوم، نیکل، سرب و تالیوم بودند.

اثر این سموم، که بسادگی توسط پوست جذب بدن میشوند، بطور نگران کننده ای مشکلات سلامتی ایجاد میکنند، از جمله ناهنجاری های هورمونی، سرطان، ناراحتی های عصبی، از دست دادن حافظه، بی حوصلگی، اختلالات تولید مثل و رشد، ناراحتی های کلیه، سردردها، حالت تهوع، اسهال، صدمه زدن به دستگاه تنفسی، ورم های پوستی و از دست دادن موی سر.

علاوه بر این گزارش اخیر مرکز کنترل غذا و دارو در آمریکا (اف دی ای) وجود سرب در 400 ماتیک موجود در بازار را تایید نمود. بنا بر این گزارش اکثر کمپانی های محصولات آرایشی معروف و مورد احترام!، ار جمله مای بلین و لورآل، از سموم در محصولات خود استفاده میکنند در حالیکه محصول گرانتری مانند مگا میکسرز دو دلاری محتوی سرب نبود.

ماتیک مای بلین 275 برابر سالمترین ماتیک محتوی سرب بود.

در واقع، در دسامبر 2011 گزارشی دیگر معلوم نمود که میزان سرب موجود در ماتیک ها دو برابر میزان اعلام شده در گزارش قبلی بوده است.

ایماکس هاث گزارش کرد که یافته های اف دی ای بی درنگ با یک اعلامیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در مورد اینکه کودکان و زنان باردار هرگز نباید در معرض سرب قرار گیرند دنبال شد.

سرب سم اعصاب خطرناکی ست که در طول زمان انباشته میشود. باعث مشکلات رفتاری و یادگیری میشود و از دهه هفتاد کاربرد آن در بعضی از صنایع ممنوع است، مانند رنگ های ساختمان ها.

 

 

 

 

                                  فلزات نادر

 

اقدامات و روش های مخصوصی مثل جنگ های داخلی به منظور بهره برداری ارزان از فلزات

 

افزایش کمبودی مواد خام در کشور های پیشرفته غربی و امریکا باعث بوجود آوردن جنگ ها شده و میشود.

یکی ازاین مواد، فلز کولتان Coltan میباشد که برای تولید تانتالیم استفاده میشود که بدرجه اول برای ساخت و تولید مواد در صنعت الکترونیک به کار میرودزیرا در آن خازن به قدرت بالا موجود است.

از کولتان Coltan  بیشتر برای ساختن تیلفون های همراه و لپ تاپ ها به کار میرود.

Colan بیشتر در جمهوری دموکراتیک کانگو تولید و استخراج میگردد از اینروست که در کانگو درگیری های مسلحانه روزبروز تشدید یافته و نا امنی بیشتر میگردد.

یکی از علت های عمده جنگ داخلی و درگیری نیرو های متخاصم همانا استخراج و فروش کولتان است که به طور غیر قانونی و تحت بدترین شرایط کاری و در بدل نرخ بسیار ارزان به فروش میرسد.

از آغاز جنگ های داخلی در کانگو بین سالهای 1999-2000 تا به حال چهار ملیون نفر جان های خود را از دست داده اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارشی را در این مورد ارایه کرد که از طرف کشور های غربی و امریکا به شدت مورد اننتقاد قرار گرفت و تا حدی که ای گزارشات را نادرست خوانده و به بحث های سیاسی کشور های اروپایی که (شفافیت !!) بازار را خواهانند ، منجر شد.

 

علاوه بر  coltan مواد معدنی کمیاب دیگر از اهمیت استراتژیکی برخوردار میباشند که برای تولید انواع مختلف صنعتی و زمینه های فن آوری بکار میرود.

بطور مثال به ویژه از ایندیم و آنتیموان میشد که یاد کرد.

هر دو فلزاتی هستندکه بدون بکار برد آن ها بر تعدادی از برنامه های کاربردی فن آوری مدرن، غیرضروری بشمار میروند. بنابراین، ایندیم به عنوان ناخالص ساز ها در صنعت نیمه هادی، نمایشگرهای پانل مسطح ، دیودهای نور یا سلول های خورشیدی مورد نیاز است.

کمبود عنصر می تواند به تولید انبوه فیلم نازک خورشیدی پانل ها و تبدیل شدن به یک تنگنا فاکتور محدود کننده تبدیل گردد.